تاریخچه شرکت آرین فن آزما

مروری بر تاریخچه شرکت آرین فن آزما

شرکت آرین فن آزما در سال ۱۳۸۶ توسط کارآفرینانی که از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف بودند، تاسیس شد. در همان سال موفق گردید گواهی آزمایشگاه معتمد از سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه گازهای آلاینده خروجی دودکش صنایع و آلاینده های موجود در آب و پساب را اخذ نماید. در سال ۱۳۸۸ با توسعه فضای آزمایشگاهی، بخش آنالیز دستگاهی راه اندازی شد. با توجه به در اختیار داشتن کارشناسان مجرب در زمینه مشاوره مهندسی محیط زیست، اصلاح فرایندها و بهره برداری از تصفیه خانه های آب و فاضلاب، از سال ۱۳۸۸ بخش مشاوره و بهره برداری به حوزه فعالیتهای این شرکت اضافه گردید.

از سال ۱۳۹۰ با بهره برداری از بخش میکروبیولوژی شرکت، قابلیت انجام کلیه خدمات معمول آزمایشگاهی در حوزه آب، فاضلاب، خاک، پسماند، مواد غذایی، هوا و صوت در آزمایشگاه شرکت فراهم شد.

در سال ۱۳۹۲ صلاحیت شرکت به عنوان شرکت پشتیبانی و فنی و مهندسی از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تایید شد. و در سال ۱۳۹۳ پروانه فنی مهندسی در زمینه صنایع محیط زیست و آب و فاضلاب از سوی سازمان صنایع و معادن استان تهران به این شرکت اعطا شد. در همین سال شرکت آرین فن آزما به عنوان آزمایشگاه همکار اداره کل استاندارد استان تهران پذیرفته شد.

در سال ۱۳۹۴ از سازمان غذا و دارو موافقت اصولی ایجاد آزمایشگاه تخصصی سموم و فلزات سنگین را دریافت نمود. در همین سال شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور صلاحیت شرکت آرین فن آزما را برای بهره برداری از تصفیه خانه های فاضلاب تایید نمود.

در سال ۱۳۹۵ این آزمایشگاه عضو قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی که زیرمجموعه معاونت علمی ریاست جمهوری است، شد. همچنین صلاحیت شرکت برای انجام معاینه فنی موتورخانه ساختمانها بصورت مشترک از سوی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و انجمن بهینه سازی مصرف انرژی تایید شد.

در سال ۱۳۹۶ دو افتخار مهم نصیب شرکت آرین فن آزما شد:
الف) این شرکت موفق شد گواهینامه مدیریت کیفی آزمایشگاه (ایزو ۱۷۰۲۵) را از مرجع تشخیص صلاحیت سازمان ملی استاندارد دریافت نماید.
ب ) این شرکت موفق شده پس از ارزیابیهای انجام شده به عنوان شرکت دانش بنیان پذیرفته شود.

در سال ۱۳۹۸ وضعیت عضویت آزمایشگاه آرین فن آزما در شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی (زیرمجموعه معاونت علمی ریاست جمهوری  ) به ممتاز ارتقا یافت.

در سال ۱۳۹۹ دستگاه ICP-MASS در آزمایشگاه آرین فن آزما نصب و راه اندازی شد. به این ترتیب امکان شناسایی بسیار دقیقتر و سریعتر عناصر فلزی موجود در آب، خاک و پسماند فراهم شد. همچنین در این سال شرکت آرین فن آزما به عضویت حقوقی انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف درآمد.

در سال 1400 با تجهیز آزمایشگاه به دستگاههای GC-MASS و ICP-OES حوزه خدمات آزمایشگاهی از نظر کمی و کیفی گسترش یافت. از یک سو امکان شناسایی و اندازه گیری طیف وسیعی از سموم و موارد شیمیایی فراهم شد و از سوی دیگر در اندازه گیری عناصر جدول اتمی دقت و سرعت بیشتری حاصل شد.

تاریخچه شرکت